menunaglowek
Sklep pasek Ogrzewanie elektryczne pasek Wentylacja i rekuperacja pasek Przewody i maty grzejne pasek Odkurzacze centralne pasek Osprzęt elektryczny pasek O nas
menucien
wentylacja5 wentylacja4 wentylacja3 wentylacja2 wentylacja1 wentylacja6
kontakt
P. W. Omega Bud
ul. Strzelecka 24B
65-452 Zielona Góra
telephone tel. (68) 453 68 38
telephone kom. 602 690 718
mail
poniedziałek - piątek: 7:30 - 13:30


platnosci
Twoja przeglądarka nie obsługuje technologii Javascript.


menumapa
Kliknij, aby sprawdzić na mapie, gdzie się znajdujemy i jak do nas dotrzeć.

DLACZEGO WARTO WENTYLOWAĆ?
wentylacjagrzyb1Prawidłowo zaprojektowana i funkcjonująca wentylacja staje się dzisiaj jedną z podstawowych instalacji rozpatrywanych już na etapie projektu. Wynika to z zupełnie innego sposobu budowania, niż jeszcze 20 czy 30 lat temu. Dzisiaj już nie tylko można, ale po prostu trzeba budować tak, aby efekt końcowy był w jak największym stopniu energooszczędny. Minimalizuje się straty ciepła stosując coraz lepsze materiały izolacyjne, eliminuje się też wszystkie potencjalne miejsca wychłodzenia. Budynki stają się coraz bardziej szczelne i w efekcie w coraz większym stopniu wymagają skutecznej wentylacji.
pasek2

wentylacjastyl1Nie ma dzisiaj miejsca na pozostawienie wentylacji "samej sobie". Rozwiązania oparte o systemy grawitacyjne, choć wciąż spotykane, w zdecydowanej większości sytuacji nie mają dzisiaj prawa poprawnie funkcjonować (nawet, jeśli przyjąć, że kiedyś się sprawdzały, a przecież legendy o grzybach na ścianach nie wzięły się znikąd) - szczelne okna i równie szczelne drzwi z jednej strony uniemożliwiają ucieczkę tak cennej energii cieplnej, a z drugiej... całkowicie powstrzymują przepływ powietrza! Jeśli nie zapewni się wentylacji wymuszonej, opartej o odpowiednio dobrane gwarantujące wymianę powietrza urządzenia, to efekt jest bardzo prosty do przewidzenia. Wzrost wilgoci i podwyższona temperatura stanowią doskonałe warunki dla rozwoju grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów skutecznie uprzykrzających życie domowników alergiami, uczuleniami i ciągłym zmęczeniem.
pasek2

NASZA PROPOZYCJA
Z pomocą przychodzą tutaj systemy wentylacji wymuszonej zbudowane w oparciu o ciągi kanałów o odpowiednio dobranej średnicy i zapewniające stały przepływ powietrza dzięki wykorzystaniu central wentylacyjnych lub wentylatorów. Urządzenia te wprawiają powietrze w ruch zapewniając stałą wymianę powietrza zużytego na świeże bez względu na to, jak szczelnie zamknięte są okna i drzwi. Dzięki wykorzystaniu wymienników ciepła możliwe jest ponadto odzyskiwanie znacznej części energii cieplnej z powietrza zużytego, co z kolei przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie.
pasek2

wentylacjabrinks1Wentylacja wymuszona wykorzystująca rekuperatory (centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła) ma też kilka innych niezwykle istotnych zalet. Jedną z nich jest fakt, że powietrze, które dostaje się do pomieszczeń jest nie tylko świeże, ale też wolne od zanieczyszczeń. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia te wyposażone są w wysokiej klasy filtry potrafiące zatrzymywać m.in. sadze i pyłki kwiatowe przynosząc tym samym ulgę alergikom. Ponadto, zaawansowane systemy sterowania pracą centrali (potrafiące mierzyć wszystkie podstawowe parametry powietrza - prędkość, temperaturę, wilgotność, zawartość CO2), potrafią niezwykle skutecznie zarządzać procesem wymiany powietrza czyniąc je odpornymi np. na chwilowe otwieranie drzwi i okien, włączanie odkurzaczy centralnych itp.
pasek2

wentylacjaeur1Na oferowane przez nas urządzenia i systemy wentylacyjne składają się:
kropek centrale wentylacyjne (rekuperatory z wymiennikami krzyżowo-przeciwprądowymi o skuteczności odzyskiwania ciepła sięgającej 95%, ale też takie, które wykorzystują wymienniki krzyżowe o sprawności do 65% - jeśli podstawowym założeniem jest wymiana powietrza, a odzysk ciepła jedynie miłym dodatkiem)
kropek wentylatory domowe i przemysłowe (szeroki wybór wentylatorów ściennych i kanałowych, na łożyskach ślizgowych i kulkowych, a także o podwyższonej odporności na temperaturę i specjalistycznych, np. oddymiających czy przeciwwybuchowych)
kropek systemy kanałów płaskich i okrągłych (zwijane rury stalowe ocynkowane, kanały płaskie tworzywowe, kanały do systemów rozdzielaczowych)
kropek kratki wentylacyjne, nawiewniki oraz elementy dachowe.

Zapewniamy Państwu profesjonalny dobór rozwiązania możliwie najlepiej spełniającego Państwa potrzeby oraz służymy pomocą i poradą przy rozwiązywaniu problemów.

Wszelkie prawa zastrzeżone - P. W. Omega Bud - 2012