menunaglowek
Sklep pasek Ogrzewanie elektryczne pasek Wentylacja i rekuperacja pasek Przewody i maty grzejne pasek Odkurzacze centralne pasek Osprzęt elektryczny pasek O nas
menucien
odkurzacze6 odkurzacze1 odkurzacze2 odkurzacze3 odkurzacze4 odkurzacze5
kontakt
P. W. Omega Bud
ul. Strzelecka 24B
65-452 Zielona Góra
telephone tel. (68) 453 68 38
telephone kom. 602 690 718
mail
poniedziałek - piątek: 7:30 - 13:30


menuczywieszze
Twoja przeglądarka nie obsługuje technologii Javascript.


menumapa
Kliknij, aby sprawdzić na mapie, gdzie się znajdujemy i jak do nas dotrzeć.

ODKURZACZ KLASYCZNY, CZY MOŻE JEDNAK CENTRALNY?
odkurzaczesc1Traktowane do niedawna za luksus, a czasem nawet zbędny wydatek odkurzacze centralne są dzisiaj jedną z podstawowych instalacji w nowopowstających budynkach. Decydują o tym niezaprzeczalne zalety tych systemów, wśród których z pewnością wymienić należy:
kropek czystość - w przeciwieństwie do odkurzacza klasycznego, przefiltrowane powietrze nie wraca do sprzątanego pomieszczenia - nie ma więc efektu typowego dla klasycznych rozwiązań, tj. unoszenia drobin kurzu przez powietrze wydmuchiwane z dużą prędkością. Skutki tego zjawiska, tak nieprzyjemne dla alergików, siłą rzeczy nie występują w przypadku odkurzaczy centralnych.
kropek ciszę - jednostka odkurzacza centralnego zwykle montowana jest w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym w oddaleniu od pokojów dziennych czy sypialni, dzięki czemu hałas generowany podczas sprzątania ograniczony jest do minimum i najczęściej sprowadza się do szumu powietrza powstającego przy zetknięciu się ssawki z podłogą.
kropek wygodę - użytkownik nie musi ciągać za sobą odkurzacza obijającego futryny, ściany, ciągle zahaczającego o meble - podłącza wąż do gniazda znajdującego się w ścianie i... sprząta.
kropek pewność działania - centralne odkurzacze charakteryzują się dużą mocą ssącą, która w połączeniu z dużymi zbiornikami na zanieczyszczenia gwarantuje, że urządzenie jest zawsze gotowe do pracy i nie zaskakuje nagłym brakiem mocy.
pasek2

odkurzaczegni1Wobec powyższych zalet, a także zaskakująco niskich kosztów inwestycyjnych, systemy odkurzania centralnego są dzisiaj planowane często już na etapie projektu. Wczesne wykonanie takiej instalacji gwarantuje jej prawidłowe funkcjonowanie oraz wysoką estetykę - jedynymi elementami zdradzającymi istnienie w budynku odkurzacza centralnego są gniazda w ścianach służące do podłączenia węża. Szeroki wybór kształtów i kolorów wspomnianych gniazd sprawia z kolei, że doskonale wtapiają się one w tło dobrze komponując się z np. gniazdkami elektrycznymi. Wśród zakończeń instalacji odkurzacza cetralnego nie sposób nie wspomnieć również o szufelkach automatycznych stanowiących bardzo praktyczne uzupełnienie systemu wszędzie tam, gdzie potrzebne jest częste usuwanie drobnych zanieczyszczeń (np. w okruchów w kuchni czy piasku w wiatrołapie), a jednocześnie chciałoby się uniknąć każdorazowego rozwijania węża ssącego.
pasek2

odkurzaczeinst1Dobrze rozwinięta i sprawdzona technologia produkcji odkurzaczy centralnych gwarantuje ich trwałość - urządzenia te objęte są nierzadko 5 lub 7-letnią gwarancją. Specjalne, dedykowane orurowanie wykonane z materiałów o obniżonej zdolności do gromadzenia ładunków elektrostatycznych cechuje się wysoką odpornością na usterki. Prawidłowo zaplanowana, wykonana i użytkowana instalacja nie psuje się i nie zatyka. Dzięki prędkości powietrza przekraczającej 100km/h i wysokiej gładkości rur i kształtek, w instalacji nie gromadzą się zanieczyszczenia oraz nie rozwijają drobnoustroje.
pasek2

NASZA PROPOZYCJA
odkurzaczespl1Oferujemy Państwu szeroki wybór elementów systemu centralnego odkurzania:
kropek jednostki centralne (odkurzacze centralne cykloniczne, w tym urządzenia typu split, a także jednostki z workami odwróconymi, filtrami HEPA i elektroniczną regulacją siły ssania)
kropek orurowanie i kształtki (wysokiej jakości elementy systemu przenoszenia zanieczyszczeń - m.in. rury, kolanka, trójniki i mufki)
kropek gniazdka (szeroki wybór gniazdek ssących w wielu kształtach i kolorach)
kropek szufelki automatyczne (w wielu kolorach, w tym metalicznych)
kropek separatory płynów i popiołów (umożliwiające np. wygodne czyszczenie paleniska w kominku)

Zapewniamy Państwu pomoc w rozplanowaniu gniazdek i orurowania oraz przy doborze jednostki centralnej. Świadczymy usługi montażu kompletnych systemów.
pasek2

PRZYKŁADOWE REALIZACJE
odkurzaczereal1 odkurzaczereal2 odkurzaczereal3 odkurzaczereal4


Wszelkie prawa zastrzeżone - P. W. Omega Bud - 2012