menunaglowek
Sklep pasek Ogrzewanie elektryczne pasek Wentylacja i rekuperacja pasek Przewody i maty grzejne pasek Odkurzacze centralne pasek Osprzęt elektryczny pasek O nas
menucien
przewody6 przewody4 przewody3 przewody2 przewody1 przewody5
kontakt
P. W. Omega Bud
ul. Strzelecka 24B
65-452 Zielona Góra
telephone tel. (68) 453 68 38
telephone kom. 602 690 718
mail
poniedziałek - piątek: 7:30 - 13:30


platnosci
Twoja przeglądarka nie obsługuje technologii Javascript.


menumapa
Kliknij, aby sprawdzić na mapie, gdzie się znajdujemy i jak do nas dotrzeć.

ZALETY STOSOWANIA PRZEWODÓW GRZEJNYCH
przewodyelektr1Historia praktycznego zastosowania elektrycznych przewodów grzejnych, jako jednego ze sposobów generowania energii cieplnej, sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku. Szybko stało się jasne, że ten sposób dostarczania ciepła jest niezwykle elastyczny i dziś rozwiązania oparte na przewodach grzejnych znaleźć można wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba grzania. Możliwe jest więc m.in. ogrzewanie pomieszczeń, dogrzewanie powierzchni (np. podłóg czy ścian), zabezpieczanie przed zamarzaniem (np. chodników, podjazdów, rur z wodą), a także - dzięki bardzo precyzyjnej regulacji - utrzymywanie stałej temperatury zabezpieczanego w ten sposób elementu. Dzięki doskonale rozwiniętej technologii, możliwe jest dzisiaj dopasowanie przewodu grzejnego do każdej aplikacji.
pasek2

przewodypodl1Elektryczne przewody grzejne świetnie sprawdzają się jako forma ogrzewania podłogowego. Oprócz typowych zalet samego ogrzewania podłogowego (całkowicie wolna powierzchnia ścian, równomierny i korzystny dla człowieka rozkład temperatur oraz znaczne zmniejszenie zjawiska unoszenia się kurzu), w przypadku ogrzewania przewodami grzejnymi należy dodać też kilka innych istotnych cech. Po pierwsze - precyzja, gdyż dzięki zaawansowanych urządzeniom sterującym i małej bezwładności, możliwe jest niezwykle dokładne dostrojenie temperatury. Po drugie - czystość, ponieważ przewody grzejne w tym ujęciu nie różnią się niczym od każdego innego elektrycznego grzejnika. Nie ma więc spalin, popiołów, nie ma też potrzeby dosypywania czegokolwiek czy czyszczenia. Warto wspomnieć również o prostocie, gdyż system raz zaprogramowany funkcjonuje w zasadzie bez potrzeby ingerencji ze strony użytkownika. Możliwe jest nastawienie temperatur dla każdego pomieszczenia, a regulator sam włącza i wyłącza przewody grzejne w zależności od potrzeb i programu. Jedną z ciekawych form wykorzystania przewodu grzejnego są maty - gotowe produkty w formie rolki do rozwinięcia z przewodem umieszczonym na siatce podtrzymującej. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie priorytetem jest prostota i krótki czas montażu oraz gdy ograniczeniem okazuje się wysokość podłogi - maty grzejne potrafią mieć zaledwie 3mm grubości!
pasek2

przewodyrynny1Ogrzewanie pomieszczeń to jednak tylko jedno z wielu zastosowań przewodów grzejnych. Innym, coraz popularniejszym, jest z pewnością zabezpieczanie przeciwoblodzeniowe. Dzięki odporności przeznaczonych w tym celu przewodów na warunki zewnętrzne (niskie temperatury, wilgoć, promieniowanie UV), możliwe jest skuteczne zabezpieczenie przed zamarznięciem rynien, powierzchni dachowych, schodów, podjazdów, chodników, przyłączy wodnych oraz urządzeń pomiarowych. Koszt montażu i użytkowania tego typu zabezpieczenia jest niższy, niż np. koszt ewentualnej naprawy elewacji i wymiany rynien, a plusem dodatkowym jest tutaj komfort i bezpieczeństwo. Dzisiejsze systemy przeciwoblodzeniowe są przy tym inteligentne - grzeją tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Same "wiedzą", kiedy się uruchomić, a fakt działania zabezpieczenia użytkownik odczuwa na codzień - gdy w środku zimy otoczony na przemian topniejącym i marznącym śniegiem nie przewraca się na schodach i nie ma problemu z wyjazdem z garażu...
pasek2

NASZA PROPOZYCJA
przewodyzawor1Możemy zaoferować Państwu wiele rodzajów przewodów grzejnych, które składają się na następujące przykładowe zastosowania:
kropek ogrzewanie podłogowe (ogrzewanie pomieszczeń i podłóg dla uzyskania komfortu ciepłej podłogi, w oparciu o przewody i maty)
kropek zabezpieczenie przeciwoblodzeniowe rynien (odporne na warunki zewnętrzne przewody grzejne eliminujące ryzyko powstawania sopli i gwarantujące drożność odpływu wody)
kropek zabezpieczenie przeciwoblodzeniowe schodów (przewody układane na schodach zewnętrznych, zarówno pod płytkami ceramicznymi, jak i pod płytami granitowymi)
kropek zabezpieczenie przeciwoblodzeniowe podjazdów i chodników (rozwiązania gwarantujące przyczepność w każdych warunkach)
kropek zabezpieczenie przeciwoblodzeniowe przyłączy wodnych (małej mocy przewody grzejne uniemożliwiające zamarnięcie i uszkodzenie przyłaczy wody w pomieszczeniach nieogrzewanych).

Zapewniamy Państwu profesjonalny dobór rozwiązania możliwie najlepiej spełniającego Państwa potrzeby oraz służymy pomocą i poradą przy rozwiązywaniu problemów.

Wszelkie prawa zastrzeżone - P. W. Omega Bud - 2012