Ogrzewanie rynien - dlaczego warto

<

Uszkodzenia dachów albo fasad budynków powstałe w wyniku oblodzeń albo niekontrolowanych spływów wody to powszechny problem, którego można uniknąć dzięki oferowanemu przez naszą firmę ogrzewaniu rynien. Skuteczny system pozwoli nie tylko na uzyskanie doskonałej drożności oraz kontrolowanego spływu wody, ale również umożliwi szybkie pozbycie się z dachu zalegającego śniegu i nie dopuści do powstawania nawisów lodowych. Posiadając duże doświadczenie w tym zakresie, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w wyborze i zainstalowaniu optymalnego systemu. Warto wiedzieć czym kierować się podczas zakupu, do jakiego rodzaju dachu dostosować określony system i jak skutecznie ocieplić dach. Z poniższego artykuły dowiecie się wszystkiego i zyskacie partnera, który znajdzie optymalne rozwiązanie, pomagając w uzyskaniu bezpieczeństwa oraz codziennego komfortu.

1. Rynny

Zima w naszym klimacie wiąże się ze śniegiem i oblodzeniem, ale także ze zmianami temperatur. Często możemy zaobserwować cieplejsze dni w styczniu lub lutym, ale temperatura może spaść w ciągu kilku godzin. To powoduje, że roztopiony śnieg ponownie zamarza, tworząc duże nagromadzenie lodu, który po pierwsze blokuje rynny, a po drugie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Oblodzenia mogą również powstawać w okolicy spustów rynnowych, stanowiąc znaczne utrudnienie dla przechodniów. Oblodzenie to duży problem, ale można mu zaradzić stosując kable grzewcze. Współczesne systemy ogrzewania rynien są w wysokim stopniu zautomatyzowane i posiadają czujniki, które pozwalają zoptymalizować koszty eksploatacji takiego ocieplania. Przecież nie zależy nam na ogrzewaniu pustych, suchych rynien, dachów, czy podjazdów, nawet jeśli temperatury sięgają - 20 stopni Celsjusza. Zapobiega temu czujnik wilgotności powietrza, który jest częścią systemu i zabezpiecza nas przed zużyciem energii elektrycznej w przypadku, gdy ogrzewana strefa jest sucha.

Polecane przewody

140.22zł
787,20zł
200.49zł
344,40zł

Inne powierzchnie ogrzewane kablami grzewczymi:

2. Dach

Ogrzewanie rynien warto wspomóc instalując kable grzewcze na skrajnej części połaci dachowej. Zapobiega to również nagromadzeniu się śniegu i osuwaniu się jego dużych ilości w bezpośrednie sąsiedztwo ścian budynku. W takim przypadku przewód grzejny jest układany w sinusoidę. W przypadku dachów płaskich warto czasem zastosować matę grzewczą.

3. Podjazd

Wjazdy do garażu i podjazdy to miejsca, o które należy zimą dbać szczególnie. To powoduje, że często tracimy cenny czas na odśnieżanie, ryzykując spóźnienie, a przecież jest rozwiązanie. Zastosowanie przewodów grzewczych powoduje, że podgrzana powierzchnia jest ZAWSZE sucha i pozbawiona śniegu. Dzięki temu możemy również zapomnieć o stosowaniu soli, która przecież niekorzystnie wpływa na naszą odzież i pojazdy.

4. Inne obiekty

Kable i maty grzewcze znajdują zastosowanie również w silosach czy zbiornikach przemysłowych, a także wokół domu, na schodach zewnętrznych czy chodnikach.

Jakie moce przewodów i mat stosować?

Moc przewodu lub maty zależy od ocieplanej powierzchni, a także od konkretnego typu przewodu, dlatego przed kupnem skonsultuj się ze swoim instalatorem, aby obliczył niezbędną ilość materiału do zakupienia.Najczęściej przyjmuje się, że ogrzewanie wymaga od 36 do 60 W/mb rynny, jednak wpływ na dobór mocy mają takie czynniki jak warunki klimatyczne, sposób i miejsce montażu oraz wymiary instalacji.

Ogrzewanie rynien - długość przewodów

Ilość metrów bieżących kabla grzejnego określamy w sposób następujący. Mierzymy długość instalacji podlegającej ogrzaniu, a następnie mnożymy tę długość razy 2. Pamiętajmy również, że kabli grzejnych nie można skracać.

Jeżeli masz wątpliwości zleć wykonanie instalacji osobom do tego uprawnionym i z doświadczeniem. Pomożemy Ci obliczyć jaką ilość materiałów potrzebujesz oraz jakie moce zastosować, a także dobierzemy odpowiednie elementy sterowania, tak aby koszt eksploatacji ogrzewania Twoich rynien, podjazdu lub dachu był możliwie najniższy.

Zadzwoń na nr 68 324 40 76, wyślij email na adres: sklep@omega-bud.pl (lub: omega@omega-bud.pl), albo, jeśli masz taką możliwość, przyjdź osobiście do naszej siedziby przy ul. Strzeleckiej 24B w Zielonej Górze - pomożemy, doradzimy i zainstalujemy.

Omega-Bud, Strzelecka 24B, 65-452, Zielona Góra, Tel: (68) 324 40 76, Fax: (68) 453 68 38