Odkurzacz klasyczny, czy jednak centralny?

<

Traktowane do niedawna za luksus, a czasem nawet zbędny wydatek odkurzacze centralne są dzisiaj jedną z podstawowych instalacji w nowopowstających budynkach. Decydują o tym niezaprzeczalne zalety tych systemów, wśród których z pewnością wymienić należy:

  • czystość – w przeciwieństwie do odkurzacza klasycznego, przefiltrowane powietrze nie wraca do sprzątanego pomieszczenia – nie ma więc efektu typowego dla klasycznych rozwiązań, tj. unoszenia drobin kurzu przez powietrze wydmuchiwane z dużą prędkością. Skutki tego zjawiska, tak nieprzyjemne dla alergików, siłą rzeczy nie występują w przypadku odkurzaczy centralnych.
  • ciszę – jednostka odkurzacza centralnego zwykle montowana jest w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym w oddaleniu od pokojów dziennych czy sypialni, dzięki czemu hałas generowany podczas sprzątania ograniczony jest do minimum i najczęściej sprowadza się do szumu powietrza powstającego przy zetknięciu się ssawki z podłogą.
  • wygodę – użytkownik nie musi ciągać za sobą odkurzacza obijającego futryny, ściany, ciągle zahaczającego o meble – podłącza wąż do gniazda znajdującego się w ścianie i… sprząta.
  • pewność działania – centralne odkurzacze charakteryzują się dużą mocą ssącą, która w połączeniu z dużymi zbiornikami na zanieczyszczenia gwarantuje, że urządzenie jest zawsze gotowe do pracy i nie zaskakuje nagłym brakiem mocy.

odkurzaczegni1Wobec powyższych zalet, a także zaskakująco niskich kosztów inwestycyjnych, systemy odkurzania centralnego są dzisiaj planowane często już na etapie projektu. Wczesne wykonanie takiej instalacji gwarantuje jej prawidłowe funkcjonowanie oraz wysoką estetykę – jedynymi elementami zdradzającymi istnienie w budynku odkurzacza centralnego są gniazda w ścianach służące do podłączenia węża. Szeroki wybór kształtów i kolorów wspomnianych gniazd sprawia z kolei, że doskonale wtapiają się one w tło dobrze komponując się z np. gniazdkami elektrycznymi. Wśród zakończeń instalacji odkurzacza centralnego nie sposób nie wspomnieć również o szufelkach automatycznych stanowiących bardzo praktyczne uzupełnienie systemu wszędzie tam, gdzie potrzebne jest częste usuwanie drobnych zanieczyszczeń (np. w okruchów w kuchni czy piasku w wiatrołapie), a jednocześnie chciałoby się uniknąć każdorazowego rozwijania węża ssącego.

 

odkurzaczeinst1Dobrze rozwinięta i sprawdzona technologia produkcji odkurzaczy centralnych gwarantuje ich trwałość – urządzenia te objęte są nierzadko 5 lub 7-letnią gwarancją. Specjalne, dedykowane orurowanie wykonane z materiałów o obniżonej zdolności do gromadzenia ładunków elektrostatycznych cechuje się wysoką odpornością na usterki. Prawidłowo zaplanowana, wykonana i użytkowana instalacja nie psuje się i nie zatyka. Dzięki prędkości powietrza przekraczającej 100km/h i wysokiej gładkości rur i kształtek, w instalacji nie gromadzą się zanieczyszczenia oraz nie rozwijają drobnoustroje.


NASZA PROPOZYCJA
odkurzaczespl1Oferujemy Państwu szeroki wybór elementów systemu centralnego odkurzania:

  • jednostki centralne (odkurzacze centralne cykloniczne, w tym urządzenia typu split, a także jednostki z workami odwróconymi, filtrami HEPA i elektroniczną regulacją siły ssania)
  • orurowanie i kształtki (wysokiej jakości elementy systemu przenoszenia zanieczyszczeń – m.in. rury, kolanka, trójniki i mufki)
  • gniazdka (szeroki wybór gniazdek ssących w wielu kształtach i kolorach)
  • szufelki automatyczne (w wielu kolorach, w tym metalicznych)
  • separatory płynów i popiołów (umożliwiające np. wygodne czyszczenie paleniska w kominku)

 

 

Zapewniamy Państwu pomoc w rozplanowaniu gniazdek i orurowania oraz przy doborze jednostki centralnej. Świadczymy usługi montażu kompletnych systemów.

Omega-Bud, Strzelecka 24B, 65-452, Zielona Góra, Tel: (68) 324 40 76, Fax: (68) 453 68 38